هشدار مدیر اجرایی یونیسف درباره خطری که کودکان یمنی را تهدید می‌کند

هشدار مدیر اجرایی یونیسف درباره خطری که کودکان یمنی را تهدید می‌کند

 

مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد هشدار داد که با نزدیک شدن دامنه نبردها به بیمارستان الحدیده، جان کودکان یمنی در معرض خطر قرار گرفته است.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت صندوق کودکان سازمان ملل، “هنریتا فور” مدیر اجرایی یونیسف اعلام کرد: نبرد شدید در شهر ساحلی الحدیده یمن هم اکنون به طرز خطرناکی به بیمارستان الثوره نزدیک می شود که این امر جان ۵۹ کودک از جمله ۲۵ کودک بستری در بخش مراقبت های ویژه را با خطر قریب الوقوع مرگ روبرو کرده است.

وی افزود: کادر پزشکی و بیماران بیمارستان صدای گلوله باران شدید و تیراندازی را می شنوند. هم اکنون امکان دسترسی به بیمارستان و خروج از آن با خطر همراه است. این تنها بیمارستان فعال در منطقه است.

فور تصریح کرد: به طور مشخص کودکان تاب تحمل رسیدن نبردها به بیمارستان الثوره را ندارند. در الحدیده و استانهای مجاور آن، ۴۰ درصد از ۴۰۰ هزار کودک از سوء تغذیه شدید رنج می برند و برخی از شدیدترین کودکان بیمار برای رسیدگی فوری به بیمارستان منتقل می شوند.

وی افزود: گزارش ها نیز از شدت گرفتن درگیری در اطراف بندر الحدیده حکایت دارد که ۸۰ درصد کمک های انسانی، سوخت و کالاهای تجاری از طریق آن وارد یمن می شود. در صورت از دسن رفتن این بندر یا وقفه در کار آن، ممکن است تلفات انسانی فاجعه باری روی دهد.

فور تاکید کرد: پرسنل یونیسف در منطقه کمک ها از جمله دارو، آب سالم و مواد غذایی پزشکی را برای درمان کودکانی که از سوء تغذیه شدید رنج می برند، ارایه می کنند اما افزایش تنش و نبرد نظامی، تلاش های آنها را با خطر روبرو خواهد داد.

دولت سعودی در قالب ائتلاف خود از بیش از سه سال پیش جنگ همه جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به شهادت بیش از ۱۰ هزار نفر و زخمی شدن هزاران یمنی دیگر، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، آوارگی میلیونها نفر و شیوع بیماری های واگیر دار و قحطی در این کشور منجر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *